Rodiče se mají sami vzdělávat, aby věděli, co jejich dětem na internetu hrozí, říká manažerka sociálních sítí Magdalena Šašková

Rodiče se mají sami vzdělávat, aby věděli, co jejich dětem na internetu hrozí, říká manažerka sociálních sítí Magdalena Šašková

V České republice využívá sociální sítě na 56 % lidí ve věkové kategorii 16 plus. To ji řadí na střední příčku. Průměrná doba strávená na těchto sítích je 2,5 hodiny. Hledaný obsah se věkem mění, ale u bezpečnosti na věku nezáleží. „I jako rodič bych se měl sebevzdělávat v tom, co mé dítě může na internetu ohrozit,” říká manažerka sociálních sítí Magdalena Šašková, která byla hostem na Rádiu ZET.

Sdílet svůj život a své soukromí je u mladých lidí téměř samozřejmostí. Je ale potřeba být opatrný. „Člověk by si měl uvědomit, že ta sociální síť nebo ten profil je váš osobní prostor, do kterého pouštíte různé osoby. Měli by to být lidé, které známe,” říká Magdalena Šašková. Důležité je i zabezpečení soukromí. Nastavení silného hesla, dvoufázové ověření při přihlašování a omezení sledování vašeho profilu.

V posledních letech se hodně skloňuje bezpečnost dětí na internetu. ,,Je to pochopitelné. Internet je součástí našeho života, vyhledáváme na něm spoustu informací, které konzumujeme,” říká Šašková. Děti na rozdíl od dospělých nejsou schopny si nějakým způsobem roztřídit informace, které mohou být škodlivé, zavádějící, nebo je ohrožovat. „Za mě není řešení sociální sítě dětem zakazovat, ale spíše s dětmi opravdu mluvit a učit je bezpečnosti. Vysvětlit jim, co se zde může odehrát a jaké je riziko.”

Celý rozhovor Petry Květové Pšeničné si poslechněte ZDE.

 

Autorka: Sára Stankovská (Radio ZET)

Rozhovory
Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Svezte se s námi na vlně úspěchu.

Chcete rozjet velké věci? Protože my ano!